Red Dot Award dla Qbook
operator 26.01.2017

Mamy Oskara! Nagroda Red Dot 2016 dla notatników Qbook.

Nasze notatniki Qbook otrzymały najważniejszą na świecie nagrodę w dziedzinie designu, czyli Red Dot Award 2016. Cieszy nas to ogromnie, bo to najważniejsza nagroda w dorobku naszej firmy.

Trochę na ostatnią chwilę i z odrobiną niepewności zgłosiliśmy Qbooki do konkursu – konkurencja ogromna, a za wieloma projektami stoją światowej sławy designerzy. Tymczasem okazało się, że jury zwróciło uwagę na nasze notatniki i doceniło ich minimalistyczny design.

Co to jest Red Dot Award?

Red Dot Award to od 1955 roku najbardziej prestiżowa nagroda w świecie wzornictwa przemysłowego. W branży nazywana jest „Oskarem designu”. Nagrodę przyznaje Design Zentrum w Essen (Niemcy). Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 5200 produktów z 57 krajów. Zwycięzców wyłoniło 41-osobowe jury złożone z międzynarodowych ekspertów w dziedzinie designu. Najważniejsze kryteria oceny produktu to: innowacyjność, funkcjonalność, ergonomia i dbałość o środowisko.

Jakie cechy Qbooka zwróciły uwagę jury konkursu Red Dot?

W uzasadnień swojego wyboru jury stwierdziło: „Jednobarwny notatnik Qbook przyciąga uwagę swoją prostotą, minimalistycznym designem, a dzięki swojej elastyczności doskonale nadaje się dla wszystkich, którzy żyją aktywnie.”

Co wyróżnia zwycięskie notatniki Qbook?

Przede wszystkim minimalistyczna forma, nowoczesny design i praktyczne dodatki.
Qbook jest dla wszystkich, którzy notują, szkicują i rysują, a dodatkowo poszukują wyjątkowych i designerskich produktów. Nasz notatnik Qbook to produkt polski, w którym zadbano o nowoczesny wygląd, wygodę użytkownika i doskonałe wykonanie. Warto zaznaczyć, że jest to produkt FSC , co oznacza, że wybierając notatnik Qbook dbasz o środowisko.

Gala Red Dot

Uroczysta Gala rozdania nagród odbyła się 4 lipca w Aalto-Theater w Essen. W wydarzeniu wzięło udział 1200 gości z całego świata. Przybyły gwiazdy designu, mediów i biznesu. Zdobywcy nagrody „the Best of the Best” osobiście odbierali trofea na scenie Opery, a całą uroczystość uświetniły artystyczne występy grupy baletowej.

Wieczorem spotkanie świata designu przeniosło się do przepięknych wnętrz Red Dot Design Museum gdzie można było m.in. podziwiać wszystkie nagrodzone produkty: od traktorów i helikopterów przez rowery i meble po otwieracze do butelek i biżuterię.