Red Dot Award dla Qbook
operator 29.11.2016

Kto zaprojektował notatniki Qbook?

Kto zaprojektował notatniki Qbook?

Qbooka nie stworzyła agencja reklamowa o międzynarodowym zasięgu. Nie stoi za nim żadne znane nazwisko. Nie tknęła go ręka uznanego projektanta. Nie pisywał w nim Hemingway.

Stworzyło go kilkoro zapaleńców, fanatyków papieru i odręcznych notatek, pasjonatów technologii, wielbicieli prostych form, a nade wszystko grupa ludzi, dla których wielką wartością jest praca zespołowa.

Qbook, – chciałoby się powiedzieć, prosty zeszyt – nie posiada jednego autora. Powstał jako efekt współdziałania zespołu zaangażowanego w kreatywne spotkania, żmudne testy i uparte dążenie do celu. Dlatego też udało się stworzyć notatnik dopracowany w każdym detalu i odpowiadający zapotrzebowaniu konkretnego odbiorcy.

Przyznany Qbookowi „Oskar designu” jest dowodem na to, że zapał, pozytywna energia i synergia grupy mogą przynieść profity porównywalne z dziełami tworzonymi przez wielkie nazwiska.

Droga do sukcesu była żmudna i wyboista. Celem było stworzenie notatnika innego niż dostępne na rynku, wyraźnie się wyróżniającego, ale jednocześnie praktycznego i doskonale pełniącego swoje podstawowe funkcje.

W efekcie kompleksowych prac projektowych i szczegółowych badań wyłonił się nowatorski, funkcjonalny, świetnie wykonany i intrygujący notatnik – Qbook.